מפגש סופרים לילדי בי’‘ס ארזים בספרייה החדשה

ילדי כיתות ד' – ו'  מב’‘יס ארזים ביקנעם זכו השבוע (יום א')למפגש מרתק עם אחת מסופרות הילדים החשובות , הסופרת רבקה מגן. (‘‘שלום לאבא’‘ ,’‘הכדור הוא ה..גול’‘ , לרקוד עם עדן’‘ ועוד..)

את המפגש יזמו ויצרו מנהלת הספרייה , הגברת מריאנה  סולומון, ומנהלת ביה’‘ס ארזים, הגב' עדה אבר כהן שמש.

לספרייה החדשה שבמרכז העיר , הגיעו כ  200 תלמידים בליווי המרוות וצוות ביה’‘ס. המפגש היה מעניין , והילדים שיתפו פעולה מאחר וכבר קראו את ספריה של הגב' מגן.

צילום: אליהו מלול - צלם קהילתי

הסופרת ריתקה את הילדים בסיפור חייה. רבקה מגן הינה  בת לחלוצים שחיו בצניעות בחיפה. שני הוריה היו פועלים. לא זכור לה שהיו חניות צעצועים בחיפה והמתנות שהיא קיבלה בתור ילדה היו ספרים. ספריה מתבססים על אירועים שקרו בחייה , ויש בהם הרבה דימיון המנוסח בשפה פשוטה,  ולפעמים גם עבודת תחקיר על נושאים שפחות ידועים לה , כגון ריקוד... 

אחד הספרים שהוזכרו וריתקו את הילדים היה  הספר ‘‘שלום לאבא’‘  שמספר את סיפורו של ירון,  ילד שאביו נהרג במלחמת יום כיפור. במהלך השנים נקשר קשר הדוק בין הסופרת לנער אשר נשמר עד היום, בעודו בן  42.  

רבקה מגן סיפרה לילדי ארזים כי בבר- המצווה של ירון הוא אמר ‘‘ כשהייתי  קטן רציתי להיות גיבור כמו אבי,  אך היום אני מעדיף שלא יהיו עוד מלחמות’‘. היא הוסיפה כי לדעתה חשוב לספר גם על מיקרים קשים כאלה, היות וגם בימינו ישנם ילדים ומשפחות  שאיבדו את היקר להם מכל במלחמה או בטרגדיה דומה.

ספר נוסף שסופר היה  – ‘‘הכדור הוא ה...גול’‘. הרעיון לסיפור , נהגה  לדברי הגב' מגן,  מחבורת ילדים שביקשה ממנה לכתוב סיפור הקשור לכדור רגל , הם הבטיחו לה שהספר ייזכה להצלחה גדולה.

והם אכן צדקו . בשנת 2004 הספר נבחר לספר הטוב ביותר במצעד הספרים. הספר נכתב למרות הרתיעה הראשונית בגלל חוסר ידע  מוחלט  בכדור רגל. למרות הכל היא ניגשה לעבודה בעזרתו ובעידודו של הנהג שלה .

הסופרת רבקה מגן התעניינה בדעותיהם של הילדים על סיפרה החדש ‘‘לרקוד עם עדן’‘ - ונהנתה מתגובתם ומהידע הרב  שהפגינו.

בסוף הפגישה הילדים שאלו את הסופרת שאלות לגבי עבודתה. הילדים יצאו מרותקים.

רבקה מגן הייתה מוקסמת מהספרייה  החדישה והמתקדמת והביעה התפעלות רבה בכל פעם מחדש. בסיום המפגש כתבה וחתמה בספר האורחים של הספרייה.

 

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא:
תגובה:

חדש בספריה