סימון אלפסי ביום הבוגר : הרגשתי כאילו כולם היו בניי

ביום ראשון, 24/02/2008 בשעה 10:00 בבוקר, התאספו תלמידים, הורים , צוות ביה’‘ס אורט-אלון ובוגריו החיילים, למפגש מרגש בין המתגייסים לעתיד, למשרתים בצה’‘ל בהווה.

מטרת הכנס הייתה להפגיש בין הבוגרים המשרתים במגוון חילות ותפקידים בצה’‘ל , על מנת שיספרו ויחלקו מחוויותיהם עם השמיניסטים שנמצאים לקראת גיוס.

החיילים , רובם משרתים ביחידות קרביות ומובחרות, פרסו את משנתם לגבי קליטה בצה’‘ל, רמות מוטיבציה,שאיפות עתידיות, והתמודדות עם מבחר סוגיות בצבא.

היו שם חיילי יחידות מובחרות כמו דוכיפת, סאטילים, צנחנים, וגם בנות קרביות , מדריכות חי’‘ר , ואפילו נהגת האמר...

בנוסף, הגיעו שלושה ש’‘ש (שנת שירות) שחלקם מתגייסים ביוני לקורס טיס.

ראש עיריית יקנעם הודה למנהלת ביה’‘ס אורט אלון, הגב' רבקה צפיר, ולצוות החינוכי המארגן, ואמר: ‘‘התחושה היא שכולם היו בניי... היה שווה להשקיע ולקצור פירות כל כך נאים שמביאים גאווה לכולנו’‘. דברי אלפסי

מר אלפסי פנה גם למתגייסים החדשים ואמר להם כי הוא בטוח שהם ילכו בעקבות הבוגרים ויקנעם תמשיך להיות דוגמא ומופת בנושא הגיוס לצה’‘ל בכלל וליחידות מובחרות בפרט.

ראוי לציין כי אחוז המתגייסים ביקנעם גבוה משמעותית מהממוצע הארצי ועומד על כ 85% (.הממוצע הארצי עומד על 70% ). (אלה שלא מתגייסים אצלנו הם בד’‘כ פטורי גיוס כגון סיבות רפואיות וחרדים).

השנה הייתה עלייה של 36% במספר המתגייסים לתפקידים מובחרים ביקנעם.(מה שמכונה גיוס ‘‘יתר איכותי’‘ ) ו - 92.5% מהמתגייסים מסיימים שירות חובה מלא !

מר אלפסי סיים את דבריו ואמר: ‘‘אני יכול להעיד שהנוער ביקנעם הוא הרבה מעל לממוצע: יצירתי מעל לממוצע, תורם מעל לממוצע, ואיכותי מעל לממוצע. אז קחו את הכלים שהעניק לכם בית הספר, עשו בהם שימוש נכון , ותשפיעו – הרבה מעל לממוצע’‘ . דברי ראש העיר.

 

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא:
תגובה:

חדש בספריה