error
  • ERROR LOADING FEED DATA
100% מתגייסים בנים ב"אורט אלון"
תיכון "אורט אלון" יקנעם ממשיך להיות בצמרת כל רשימת שיעור מתגייסים לצה"ל, הן במחוז הצפון, והן ברמה הארצית. מנתונים שפורסמו בימים האחרונים על ידי משרד הביטחון עולה ששיעור מתגייסי הבנים ב"אורט אלון" נושק ל- 100% גיוס.
נתון מדהים זה מציב את יקנעם במקום הראשון במחוז הצפון בשיעור המתגייסים לצה"ל מן המגזר העירוני, ובמקום העשירי הארצי. תלמידי "אורט אלון" מככבים גם ברשימת "מדד הקרביות" שפורסמה והם נמצאים במקום הרביעי בצפון, וה-22 הארצי.
ביקנעם הגיוס לצה"ל הוא יעד מרכזי וביישוב מתקיימת פעילות ענפה לעידוד ומוטיבציה לגיוס לצה"ל במשך כל השנה. בנוסף לפעילות זו מובילה יקנעם בשנתיים האחרונות יום חיילות אזורי בו מגיעים לעיר נציגי חיילות רבים ונותנים מידע למועמדים לגיוס ולהוריהם. במקום מתקיימות גם הרצאות של קצינים בכירים בצה"ל.
יצוין כי יקנעם מככבת בשנים האחרונות בצמרת כל רשימות הגיוס למיניהם ובכללן: מקום שמיני בערי ישראל בגיוס משמעותי לצה"ל, אחת הערים עם הכי הרבה קציני מילואים ביחס לנפש, כל שנה מספר חיילים גבוה ביחס לאוכלוסייה שמקבלים את אות הצטיינות נשיא המדינה והרמטכ"ל, שירות ביחידות הכי מובילות והכי קרביות, ועוד.
הנתונים הללו מתפרסמים כאשר אנו עדים כמעט מדי יום לעיסוק בסוגיית הגיוס לצה"ל ולגיוס לשירות משמעותי, וכאשר ידוע הוא שבמשרד הביטחון עושים מאמצים גדולים להגדיל את שיעור המתגייסים בכל הארץ ולהחדיר מוטיבציה בקרב הנוער לשרת את המולדת.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"אני מברך על הנתונים המצוינים שמדברים בעד עצמם ומוכיחים שוב הלכה למעשה את איכותם של בני הנוער בעיר, ואת איכותה של מערכת החינוך היישובית. אני שמח לראות שההשקעה הרבה, העידוד לגיוס בכלל ולגיוס איכותי בפרט, והמאמצים הרבים שמשקיעה הרשות בשיתוף עם "אורט אלון", משרד החינוך, צה"ל, התלמידים והוריהם מוכיחים את עצמם. יקנעם היא מודל לגיוס נכון.
ב"אורט אלון" מתחנכים זה לצד זה עולים מחבר העמים ומאתיופיה, ילידי הארץ, ובני נוער רבים שהגיעו לעיר לאור התפתחותה הרבה, וכולם לומדים בהרמוניה מלאה. משרד החינוך וצה"ל יכולים ליישם את המודל שנבנה כאן ביישובים אחרים, ואני משוכנע שהדבר יעזור להעלאת שיעורי הגיוס בבתי ספר אחרים, כי אין סיבה שהתוצאות המצוינות שלנו לא יהיו נחלתם של מרבית היישובים. כל הכבוד למשרד החינוך, למנהלת אגף החינוך בעירייה סימה ניסלבאום, לרשת "אורט", למנהלת "אורט אלון" עדה אברכהן שמש ולכל הצוות שלה, להורים ומעל הכול לתלמידים שזה ההישג שלהם. מאיכותם נהנית יקנעם ונהנה עם ישראל כולו."
מנהלת אגף החינוך הגב' סימה ניסלבאום
"נתון זה מרחיב את הלב ויוצר מוטיבציה גדולה להמשיך בדרך החינוכית – חברתית ערכית בה אנו צועדים. כל העשייה בעיר על פני הרצף החינוכי מושתתת על שאיפה להצמיח מנהיגות צעירה ולעודד מעורבות חברתית בקרב בני הנוער. 100% מתגייסים אומר שהצלחנו ושההשקעה האדירה של כולנו שווה! "כל הנחלים זורמים לים ", אומר הפתגם, זהו הים אליו שאפנו להגיע, ואני מוקירה את העושים במלאכה יום יום שעה שעה!."
מנהלת "אורט אלון", הגב' עדה אברכהן שמש
"אנו גאים בנתונים המצוינים. בית הספר הציב את נושא הגיוס לצה"ל בכלל ואת הגיוס המשמעותי בפרט, כיעד מרכזי ומוביל. לאור זאת נבנתה תכנית תלת שנתית החושפת את התלמידים לנושא הגיוס לצה"ל. צוות בית הספר וכל שותפיו ימשיך לעשות ככל שנדרש על מנת להוביל ל – 100% גיוס גם בשנים הבאות, כל זאת למען חוסנם של התלמידים ולמען חוסנה של מדינת ישראל, אנו מחבקים בחום ובאהבה את תלמדינו שבכל פעם מחדש מזכירים לנו עד כמה ההשקעה בהם מוכיחה את עצמה בגדול, אתם יחידים ומיוחדים. "
 

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא:
תגובה:

חדש בספריה