מכללת ''אופקים'' - מכללה חדשה ביקנעם

ב- 16 לינואר נערכה ביקנעם פתיחה רשמית של מכללת "אופקים" – מכללה ששמה לה למטרה להיות מרכז לימודי לטובת תושבי יקנעם והסביבה. את הפתיחה כיבד בנוכחותו סגן ראש עיריית יקנעם, מר' רומן פרס ומכובדים נוספים ממועצת העיר.

מועד טכס הפתיחה נערך סמוך למעברה של המכללה למשכנה החדש ברחוב התמר וסיום הכנת המעבדה ללימודי אלקטרוניקה.

 


 

באופן רשמי, המכללה פועלת כבר כשנתיים אך רק בזמן זה, עם השיפור המשמעותי בפעילותה (כמות במספר קורסים מועברים וכמות תלמידים שסיימו את לימודיהם במכללה), הזמן נמצא כמתאים ביותר לאירוע.

מכללת "אופקים" ביקנעם מהווה מרכז להשתלמויות, הדרכות, ייעוץ ומתן שרותי איכות. המכללה שמה לה למטרה לספק מגוון רחב של השתלמויות על פי דרישות הלקוח, כולל הכשרה פנים מפעלית. הפעילות של המכללה כוללת גם שרותי תחזוקה שוטפת של מערכות איכות מפעליות מול מכון התקנים בנושאי ISO.

 


 

על לקוחות המכללה נמנים מפעלים כמו "רפא"ל", "אלביט מערכות", "צח"מ אפיקים", "גביש", סקופוסטק", "לגין" ועוד...

המכללה מכינה אנשים במקצועות מבוקשים כמו: ניהול איכות (טכנאי ומהנדסי איכות, מבקרי איכות), בטיחות, ניהול פרויקטים ועוד. הקורסים בהבטחת איכות נערכים בחסות "האיגוד הישראלי לאיכות" והקורסים בבטיחות ובגהות בחסות המוסד לבטיחות.

בסיום הלימודים, מוענקות תעודות המאפשרות לתלמידים להשתלב במעגל העבודה בכל מפעל.

המכללה נערכת לפתיחת קורסים חדשים כמו: הרכבות אלקטרוניות, ניהול מחסן ממוחשב, ניהול מערכות ייצור, ביקורת אופטיקה, תכנות מחשבים וקורסים נוספים על פי הצורך.

מסלול נוסף בפעילותה של המכללה הוא בקורסים כלליים כמו: הכרת המחשב, בניית אתרים, שפות ברמות שונות, מסחר מעשי בשוק המטבעות הבינלאומי וקורסים נוספים.

כל המרצים במכללה הם אקדמאים עם ניסיון רב בתעשייה. הלימודים במכללה נערכים בקבוצות קטנות המבטיחים אווירה חמה והדרכה כמעט אישית לכל תלמיד ותלמידה.
תמונות מערב פתיחה רשמית של מכללת ''אופקים''
(צילום: צלם קהילתי אליהו מלול)


 

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא:
תגובה:

חדש בספריה