error
  • ERROR LOADING FEED DATA
קידום אורח חיים בריא וספורטיבי

עשרות תושבי העיר הגיעו להשתתף בכנס ראשון מסוגו לקידום אורח חיים בריא וספורטיבי

במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, יו"ר עמותת "הפועל" וחבר מועצת העיר ירון חן,  בונה תכנית האב לספורט ביקנעם ד"ר שוקי דקל, דיאטנית ספורט קלינית אילת וינשטיין, פסיכולוגית ספורט ד"ר איריס אורבך, יניב אשכנזי מהיחידה לטיפוח ספורטאים צעירים, נציגים ממשרד הבריאות, ועשרות רבות של תושבי העיר התקיים באשכול פיס כנס ייחודי וראשון מסוגו לקידום אורח חיים בריא וספורטיבי.

 

 

בשנים האחרונות ישנה עלייה מתמדת בכמות העוסקים בספורט, ומודעות גוברת לתזונה נכונה ובריאה. עקב כך קיימת חשיבות הולכת וגדלה לשילוב בין תזונה נכונה ופעילות גופנית. בכנס דיברו המומחים על השילוב מתוך כוונה לכוון את ההורים כיצד לקדם את בריאותם הגופנית והנפשית של ילדיהם ושלהם הם.

ראש העיר סימון אלפסי דיבר על חשיבותו של שהספורט כמונע  מחלות רבות, ואמר שככל שנפתח את הספורט ונפיץ אותו, כך ייטב לכולנו.  ראש העיר אמר שתופעת ההשמנה בישראל בעיתית מאוד, ושיש לבנות תכניות ולהשרישם מגיל צעיר, כיוון שכאשר מתבגרים קשה מאוד לרזות. יו"ר עמותת "הפועל", ירון חן, אמר שהספורט הוא חינוך, תרבות, מטרה ואורח חיים.

ד"ר שוקי דקל מי שאחראי על בניית תכנית האב ליקנעם אמר שהוא רואה רחוק ושתכנית האב  שנבנית הינה תכנית רב שנתית שתימדד במבחן התוצאה, תכלול חזון, מטרות ויעדים מדידים, ושהיא תופעל מהגיל הרך ועד לגיל השלישי. ד"ר דקל אמר עוד שסיסמת המפתח היא "ספורט בתנועה", והוסיף שספורט ובריאות הולכים יד ביד, וספורט לשם תחזוקת הגוף הוא ספורט מצוין.דקל הדגיש שימליץ על מבנה מנהלי לארגון וניהול הספורט ותרבות הפנאי בעיר, ושיציע מודל ארגוני לניהול המתקנים, והוסיף שתוקם ועדת היגוי מרכזית שתמליץ המלצות מקצועיות לראש העיר, ושיוקמו מועדונים בית ספריים. דקל הדגיש עוד כי החזון הוא למתג את יקנעם כעיר ירוקה ואטרקטיבית שמציעה איכות חיים גבוהה, סביבה ירוקה, ספורט וקידמה, והחמיא לראש העיר על כך שביקנעם יש מגרשי ספורט הרבה מעבר לתקן הנדרש. דקל הוסיף שסקר שייערך יקבע איזה ענפי ספורט יקודמו בעיר, כי אי אפשר ולא נכון לקדם את כל הענפים,  כאשר ההחלטה תהיה על פי רצונות התושבים וצרכיהם. נציגת משרד הבריאות, יעל ברק הדגישה שמאוד חשוב שהרגלים של אורח חיים בריא יוטמעו בגיל צעיר, מאחרי הלידה, ושמאוד חשוב שכל הגורמים שמטפלים בילדים יחברו לשיתוף פעולה. אילת וינשטיין, דיאטנית במכון וינגייט דיברה על כך שהתזונה היא רק חלק מהשלם, ושחשוב מאוד לספק לגוף נוזלים בקביעות ומזון מזין, במיוחד לפני ואחרי אימונים. אילת הסבירה שאדם שעוסק בפעילות גופנית הוא ספורטאי כל הזמן ולא רק בזמן הפעילות, וכך עליו להתנהג. ד"ר אורבך הסבירה  שהמוטיבציה שמניעה ילדים לעסוק בספורט מקורה במניע פנימי ולא חיצוני, ושהמשפחה תקבע כיצד הילד יתפוס את הספורט, כחוויה חיובית ומהנה, או כחוויה מלחיצה. ד"ר אורבך הדגישה שעל המשפחה לעודד את הילד לעסוק בספורט, לא לשחד אותו כדי שיתעסק בספורט, ולא תשתמש בספורט כאמצעי לענישה. אורבך הוסיפה שנוכחות הורים במשחקי ילדים היא טובה אבל לא בכל משחק, ושיש לשים דגש עם הילד נהנה והשתפר במשחק, ולא עם ניצח, הפסיד או כמה גולים הכניס. יאיר אשכנזי דיבר על כך שמספר הפעילים בספורט הישגי הולך וקטן עם השנים, ושהדור של היום פחות משחק ברחוב אלא מול הטלוויזיה. אשכנזי אמר שתפקידו של המאמן הוא להקנות לספורטאים תרבות של פעילות גופנית וספורט כאורח חיים לשיפור איכות החיים.

בסיום הכנס התקיים פאנל ובו ענו כל המומחים לשאלות התושבים.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

"עיריית יקנעם אומרת כן לספורט וכן לבריאות. אנחנו מובילים פרויקטים רבים לטובת בריאות התושבים. הכנסנו מתקני ספורט בכל היישוב ורבים מהתושבים נהנים מהם. יקנעם עשירה במתקני ספורט יותר מאשר ערים עם 100 אלף תושבים. העירייה תמשיך להקים עוד מגרשי ספורט בכל רחבי העיר כי אנחנו מאמינים בכך".

יו"ר הפועל וחבר מועצת העיר, ירון חן:

"האירוע הזה הוא יריית פתיחה בקידום הספורט והבריאות בעיר. בספורט יש גאוות יחידה, ואנו נפעל לעודד כמה שיותר מתושבי העיר לצאת מהבתים ולהגיע לפארקים ולמוסדות הספורט, ולעשות ספורט על בסיס קבוע".

 

 

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא:
תגובה:

חדש בספריה

עדכוני חדשות ב

ביג יקנעם

ביג יקנעם - רשימת חנויות