error
  • ERROR LOADING FEED DATA
שרים ופועלים למען הגמלאים שלח לחבר
תחת הכותרת  "יקנעם בת 60 ומצטרפת לגיל הזהב" ערכו עיריית יקנעם והמרכז למען הקשיש בעיר, בשיתוף פעולה עם המשרד לענייני גמלאים מופע תרבות מיוחד במינו עבור הקשישים מהעיר. הקשישים  הגיעו בהמוניהם להיכל התרבות ונהנו מהופעות מלאות שירה והומור של המלחין האגדי נחום נחצ'ה היימן, ושל הזמרת שולי נתן ששיריה מזוהים יותר מכל עם העיר ירושלים.
הערב הגדוש נפתח בהופעה מרשימה שלוותה בשירים בשפה העברית ובשפה הרוסית, קליפים, מצגות שונות שכללו תמונות מתקופות שונות של מי שנחשב גדול המלחינים בזמר העברי,  וחתן פרס ישראל לזמר עברי, נחום היימן. במהלך כל ההופעה נחצ'ה שר עם הקהל ודאג לספר בקטעי הקישור אשר היו מתובלים היטב בחוש הומור מבריק את הסיפור שעומד מאחורי כל אחד משיריו, וכן על יחסיו עם אישים שונים כגון: דן בן אמוץ, נתן יונתן, נעמי שמר ועוד. הקהל הרב והמגוון נהנה לשיר עם נחצ'ה בצוותא שירים רבים שהלחין כגון: "קטיושקה", חופים", "הכל פתוח", "כמו רוח בהרים", "בחולות","כנרת" , "נצנים", רינה", "יש לנו תיש" ועוד ועוד.

הקלק על התמונה להגדלתה

לאחר הופעתו של נחום היימן עלתה לבמה הזמרת, המלחינה ונגנית הגיטרה שולי נתן. כמו נחצ'ה גם שולי דאגה לשתף את הקהל על האנקדוטות שעמדו מאחורי כתיבת שירייה. הקהל מבחינתו שמח לשמוע, הן את השירים, והן את הסיפורים, ודרש לשמוע את השיר שכתבה לה נעמי שמר ואשר נחשב להמנון מלחמת ששת הימים: "ירושלים של זהב". שולי  שסיימה את הופעתה בשיר זה, שרה משיריה הרבים בעברית, אידיש ולדינו, והקהל נהנה מאוד לשמוע ולשיר בצוותא  שירים כגון: "כמו צמח בר", "מי האיש החפץ חיים", "מעל פסגת הר הצופים", "ציוניוני הדרך", "שבחי י-ם", "אנא בכח" ועוד.

ערב אמנים ותיקים למען אזרחים ותיקים הוא חלק ממגוון אירועים ופעילויות לטובת האזרחים הוותיקים במטרה להביא ולתת להם תכניות העשרה ופעילות פנאי. נציגת המשרד  הגב' הודיה קדמי בירכה את ראש העיר, סימון אלפסי ואת כל הגורמים שפעלו להצלחת הערב, על האירוח ועל שיתוף הפעולה המצוין לטובת הקשישים בעיר. קדמי  קראה לכל הקשישים לא לוותר על זכויותיהם ולהסתייע בכוכבית 8840 לשם קבלת מידע על כל מה שמגיע להם.

סגנית השר במשרד לאזרחים ותיקים, ד"ר לאה נס:
"הפרויקט מעניק לאזרחים הוותיקים את האפשרות להנות מאירועי תרבות, כמו גם אפשרות פרנסה לאמנים ותיקים רבים. אזרחים ותיקים אשר שמרו על פעילות חברתית, נהנו בסופו של דבר לא רק משיפור במצב הרוח ובאיכות החיים אלא גם מתפקוד פיזי טוב יותר. ההיענות הגבוהה, התגובות החיוביות והתשבוחות הרבות מוכיחים לא רק את הצלחתו של המיזם, אלא גם את נחיצותו. עיריית יקנעם בראשות מר סימון אלפסי פועלת רבות לרווחת האזרחים הוותיקים, והמשרד בראשותי ימשיך לסייע ולשתף פעולה למען מטרה חשובה זו".

ראש העיר מר סימון אלפסי:
"אני שמח שהפכנו את הערב הזה למסורת של ממש ביקנעם. בני ובנות גיל הזהב הינם נכס חשוב ליקנעם  ויש להם מניות רבות בפיתוחה, שגשוגה וקידומה של העיר. הם אלו שבנו את יקנעם ואת המדינה בשתי ידיהם. בזכותם יש לנו עתיד טוב יותר. נהניתי לראות אותם כאן היום מלאי גיל. נמשיך לפעול למענם ולרווחתם כדי שהם יוכלו ליהנות מן הגיל הקסום שאליו הגיעו".

מנהלת מרכז יום לקשיש, הגב' יעל סיוון:
"הקהל הרב שהגיע מוכיח שאין גיל לשמחה ולרצון לצרוך תרבות. אנו במרכז יום ל קשיש דואגים להתאים לכל קשיש פעילויות מעניינות ומאתגרות עפ"י צרכיו כך שכל אחד מוצא אצלנו את מקומו. נמשיך לפעול לשמחת ורווחת  כל הקשישים בעיר"
 

הוסף תגובה

שם:
אימייל:
נושא:
תגובה:

חדש בספריה